Kamerové systémy (CCTV)

Slouží jako prevence, umožňují dohled a archivaci obrazu. Používají se k ochraně osob a majetku. Na rozdíl od EZS je lze využít na místech s pohybem osob. Lze jimi tedy monitorovat například dopravní situaci, průmyslové provozy, nákupní centra, parkoviště atd.

Pomocí CCTV je možné sledovat dění v zájmových zónách objektu z dohlížecího centra, nebo záznam dění archivovat. Dobře zvolené a rozmístěné kamery mohou pomoci identifikovat osoby nebo vozidla pohybující se ve snímaném prostoru. Systém se tedy skládá z kamer, monitoru a záznamového zařízení. Všechny tyto moduly jsou na trhu v nepřeberném množství typů a je třeba je vybrat dle požadavků na funkci celého systému.

Kamery musíme volit dle nároků na kvalitu zobrazení snímané scény, dle světelných podmínek, umístění kamery, klimatické odolnosti atd. Základními skupinami, z nichž můžeme vybírat, jsou kamery interiérové nebo venkovní, analogové nebo digitální (IP kamery), stacionární nebo panoramatické, kompaktní nebo s výměnným objektivem, s přísvitem nebo bez něj.

Kamerové systémy Kamerové systémy Kamerové systémy

Pro dohled nebo prohlížení záznamu může sloužit účelový monitor, obrazovka běžné televize, monitor počítače. Toto zobrazovací zařízení lze připojit k záznamovému zařízení buď přímo, nebo po místní počítačové síti, ale také přes internet.

Záznamové zařízení je třeba vybírat opět s ohledem na parametry a množství kamer, na požadovanou kvalitu záznamu a další vlastnosti celého systému. Pro menší systémy jsou na trhu kombinace monitoru se záznamovým zařízením.

Kamerové systémy Kamerové systémy Kamerové systémy

Nabízíme:

  • Odborné posouzení a návrh systému dle Vašich požadavků.
  • Výběr kamer a ostatních modulů s dobrým poměrem výkon / cena.
  • Celý systém dodáme, nainstalujeme a zprovozníme.
  • Dále můžeme provádět jeho kontrolu, údržbu, nastavování a případný servis.