Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS)

Je jednou z možností ochrany osob a majetku. Spolehlivě upozorňuje uživatele na narušení objektu nepovolanou osobou a tím snižuje na minimum riziko hmotných a jiných škod. Hlavními komponenty EZS jsou ústředna, ovládací prvky, detektory a koncová zařízení.

Ústředna je „mozkem“ systému. Vyhodnocuje stavy jednotlivých detektorů a na jejich základě rozhoduje o vyhlášení poplachu. Ovládá koncová zařízení a jejich prostřednictvím upozorňuje uživatele na narušení objektu. Při návrhu EZS je třeba velmi pečlivě zvolit model ústředny s ohledem na parametry a funkce celého systému a na jeho budoucí rozšiřování a doplňování.

Ovládací zařízení je rozhraní pro komunikaci obsluhy s ústřednou. Slouží k aktivaci a deaktivaci, případně dalšímu ovládání a nastavení systému. Nejčastěji tuto funkci plní klávesnice, omezeně pak dálkové ovladače a přístupové moduly (čtečky karet, čipů, biometrických prvků atd.).

Detektory slouží k zachycení narušení objektu. Pracují na mnoha principech: magnetické kontakty detekující otevření dveří, oken, vrat atd., akustické detektory pro ....... tříštění skla, detektory kouře a plynů, otřesové detektory a hlavně pohybové detektory. Ty reagují na pohyb ve střeženém prostoru. Dle specifických podmínek v konkrétním prostoru se používají pohybové detektory využívající technologie PIR nebo mikrovlné, nebo jejich kombinace. Propracované algoritmy pro vyhodnocení pohybu minimalizují riziko falešných poplachů.

 Elektronická zabezpečovací signalizace  Elektronická zabezpečovací signalizace  Elektronická zabezpečovací signalizace  Elektronická zabezpečovací signalizace

Koncová zařízení mají za úkol informovat obsluhu o poplachu ve střeženém objektu. Patří mezi ně sirény, telefonní komunikátory, GSM brány, internetové moduly, vysílače a další. Jejich sortiment se vyvíjí dle vývoje komunikačních a přenosových technologií. Naše firma jako jediná na Vyškovsku dodává rádiové vysílače pro připojení k pultu centralizované ochrany. Jejich výhodou oproti GSM a telefonním zařízením je velmi levný provoz (minimální náklady na el. energii, žádné poplatky za spojení, paušály atd.)

Perimetrická  ochrana

Tvoří zvláštní kategorii EZS. Používá se pro zabezpečení otevřených i oplocených areálů. Pro tyto aplikace slouží jako detektory infračervené či mikrovlnné bariéry, nebo  otřesový kabel, umístěný na oplocení. Dále lze perimetrický systém vhodně kombinovat s kamerovým.

Nabízíme:

  • Návrh a realizaci EZS na míru Vašim potřebám a přáním.
  • Vybereme spolehlivé komponenty z nabídky renomovaných značek, jako jsou Paradox, Galaxy, Satel, DSC, Visonic, Guard, Jablotron atd.
  • Všechna zařízení splňují normy platné v  ČR a EU.
  • Systém EZS namontujeme, oživíme a předáme Vám do užívání.
  • Zprostředkujeme Vám připojení na pult centralizované ochrany. Následně zajistíme bezproblémový servis Vašeho systému po celou dobu životnosti.